Co warto robić w domu z całą rodziną jesienią i zimą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienią i zimą, gdy aura za oknem nie jest zbyt sprzyjająca, więcej czasu spędzamy w domu. W czterech kątach można szybko się znudzić, ale na monotonię mamy sprawdzone pomysły. Podpowiadamy, jak bawić się z rodziną w domowym zaciszu.

Długie wieczory, chłodne weekendy, dni wolne od pracy i zajęć w szkole, święta – jesienią i zimą mnóstwo czasu spędzamy w domu, ale to wcale nie musi oznaczać nudy i bezmyślnego patrzenia w ściany! W naszym gniazdku wciąż możemy odkrywać świat i spędzać wspólnie czas z rodziną, budując bliskość między sobą i po prostu dobrze się bawiąc. Sprawdź poniższe propozycje i przekonaj się, co warto robić w domu jesienią i zimą. Może wraz z dziećmi odkryjecie nowe hobby?

Słuchaj, oglądaj, czytaj, zwiedzaj

Spędzanie czasu w domu to przede wszystkim najlepsza okazja, by nadrobić muzyczne, książkowe i filmowe zaległości. Puść dzieciom swoje ulubione piosenki z dawnych lat lub wspólnie stwórzcie playlistę, która będzie towarzyszyć Wam podczas sylwestrowej zabawy. Zaplanuj też filmowy seans – platformy streamingowe, na przykład Netflix czy HBO GO, mają tak bogate oferty, że z pewnością znajdziecie coś, co spodoba się całej rodzinie. Nie zapomnij o przygotowaniu przekąsek – popcorn zawsze jest świetnym pomysłem, ale warto dorzucić również orzechy oraz pokrojone warzywa i owoce.

Warto także przeznaczyć czas na wspólne czytanie. Dzieci uwielbiają, gdy czyta im się bajki, a dla dorosłych to wspaniała możliwość, by przypomnieć sobie ukochane historie z dzieciństwa. Ciekawe może być też zwiedzanie online muzeów z całego świata. Przeglądanie muzealnych zbiorów będzie fascynującą wycieczką nie tylko dla małych, ale i dużych.

Obudź w sobie kulinarnego mistrza

W chłodne wieczory miewamy większą ochotę na jedzenie pyszności i picie gorących herbat. Wykorzystaj wspólny pobyt w domu i zagoń całą rodzinę do kuchni. Razem przygotujcie kolorową sałatkę, zaparzcie herbatę i upieczcie babeczki lub ciasteczka. Dzieci mogą udekorować gotowe wypieki specjalnymi pisakami do dekorowania, dając upust swoim artystycznym zapędom. Wspólne gotowanie to także dobra okazja, aby pokazać dziecku, jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie i przygotowywanie posiłków.

Wyciągnij gry planszowe i puzzle

Granie w planszówki, karty i gry słowne bądź układanie puzzli to zawsze udany sposób na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Większość gier służy nie tylko rozrywce, ale uczy także refleksu, zręczności, myślenia strategicznego i zachęca do zdrowej rywalizacji.

Plastyczne robótki

Dzieci cechują się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, którą warto wykorzystać podczas artystycznych zabaw. W domu możecie malować (kredkami, farbami, pastelami), lepić figurki z plasteliny lub przygotować jesienne i świąteczne dekoracje z bibuły, wstążek, włóczki, koralików, kartonów, resztek materiałów, liści, kasztanów… Niech ograniczeniem będzie tylko Wasza fantazja! Czas przed świętami warto wykorzystać na przygotowanie okolicznościowych kartek.

Nie zapomnij o ruchu!

Siedzenie w domu nie jest powodem, by całkowicie rezygnować z ruchu. Pobawcie się w chowanego lub w „Raz, dwa, trzy, baba-jaga patrzy!”. Dzieci na pewno będą zachwycone, gdy razem potańczycie i urządzicie bitwę na poduszki. Najpierw jednak pochowajcie wszystkie cenne i szklane przedmioty!

Zdj. główne: Nika Benedictova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lipotransfer – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Lipotransfer – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Lipotransfer, znany również jako lipofilling, to innowacyjny zabieg estetyczny, który zdobywa coraz większą popularność.
Outsourcing kadr i płac: Wydajne zarządzanie pracownikami dla Twojej firmy
Outsourcing kadr i płac: Wydajne zarządzanie pracownikami dla Twojej firmy
Outsourcing kadr i płac: Wydajne zarządzanie pracownikami. Skoncentruj się na rozwoju biznesu, a my zajmiemy się resztą.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w sieci sklepów convenience?
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w sieci sklepów convenience?
Odkryj skuteczne strategie przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej w sieciach sklepów convenience. Dowiedz się, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów i zdobyć upragnione stanowisko.
Ostatnie wpisy
Polecamy