Masaż balijski — poznaj jego niezwykłe właściwości

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Silne emocje i stres potrafią przytłoczyć nawet spokojne osoby. W takich sytuacjach warto udać się na masaż balijski, który prowadzi do głębokiego odprężenia i relaksu. Dowiedz się o nim więcej!

Masaż balijski — na czym polega?

Zanim zaczniemy Ci przybliżać niezwykłe właściwości masażu balijskiego, pozwól, że opowiemy nieco o tym, na czym polega ten zabieg. To wyjątkowe połączenie akupresury,  refleksoterapii, jogi, aromaterapii i ajurwedy. Masaż balijski sprawia, że przepływ krwi i limfy w organizmie zostaje usprawniony, a co za tym idzie, osoba masowana czuje najpierw głęboki relaks, a następnie znaczny przypływ energii.

Masaż balijski działa na niemal wszystkie zmysły. Odbywa się przy przygaszonym świetle i dźwiękach orientalnej muzyki, wokół stołu do masażu unosi się kojący zapach olejków eterycznych, a sam masaż, choć intensywny, przynosi wytchnienie napiętym mięśniom. Pamiętaj, że masaż balijski jest dosyć mocny, dlatego lepiej zrezygnować z obfitych posiłków spożywanych bezpośrednio przed zabiegiem (najlepiej nic nie jeść przez 2 godziny przed masażem).

Zalety masażu balijskiego

Masaż balijski zyskał liczne grono zwolenników. Poza odprężeniem i relaksem przynosi szereg pozytywnych skutków. Regularne zabiegi prowadzą do zmniejszenia uczucia zmęczenia i stresu. Zabieg ten pobudza krążenie i rozluźnia nadmiernie spięte mięśnie, zatem poleca się go osobom cierpiącym na przykład na bóle kręgosłupa. Masaż balijski ma też zbawienny wpływ na stawy, jeśli zatem skarżysz się na ból kolan czy barków, wypróbuj ten rodzaj masażu. Co ciekawe, intensywnie wcierane w skórę olejków powoduje jej głębokie nawilżenie, więc masaż balijski ma też pozytywny wpływ na wygląd cery.

Kto nie może korzystać z masażu balijskiego?

Choć masaż balijski ma liczne zalety, nie jest polecany każdemu. Kto powinien z niego zrezygnować lub przynajmniej poradzić się lekarza przed udaniem się do salonu masażu? Przede wszystkim osoby, które zmagają się ze świeżymi urazami (np. złamanie, skręcenie), gdyż masaż jest naprawdę intensywny. Lepiej zrezygnuj z niego także wtedy, gdy masz zmiany skórne lub świeże rany. Z wiadomych przyczyn lepiej nie korzystać z masażu balijskiego podczas infekcji, stanu zapalnego czy gorączki. Z uwagi na fakt, że ma on wpływ na układ krążenia, nie wybieraj tego rodzaju zabiegu, jeśli cierpisz na choroby związane z krążeniem i ciśnieniem krwi. Nie zaleca się go też osobom cierpiącym na choroby nowotworowe, osteoporozę czy epilepsję.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy masaż balijski jest bezpieczny dla Ciebie, skonsultuj się ze swoim lekarzem. To bardzo relaksujący, ale intensywny zabieg, zatem warto mieć pewność, że nie przyniesie on negatywnych skutków.

Masaż balijski — czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta — jeśli nie masz przeciwwskazań medycznych, to zdecydowanie warto! Wypróbuj ten rodzaj masażu szczególnie wtedy, gdy zmagasz się z długotrwałym stresem lub nie radzisz sobie z nadmiarem emocji. Masaż balijski zdecydowanie pozytywnie wpływa na te aspekty. Pamiętaj jednak, że przyniesie on najlepsze rezultaty, jeśli będziesz korzystać z niego regularnie (z uwagi na intensywność zabiegu max. 2 razy w tygodniu).

Zdj. główne: alan caishan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odśwież swój wygląd: proste i nieoczywiste porady na codzień
Odśwież swój wygląd: proste i nieoczywiste porady na codzień
Odnów swój image z naszymi prostymi, ale skutecznymi poradami. Odkryj jak małe zmiany w rutynie mogą przynieść duże efekty w twoim wyglądzie na co dzień.
Odkryj sekrety minimalistycznego stylu życia: poradnik do prostszego i szczęśliwszego życia
Odkryj sekrety minimalistycznego stylu życia: poradnik do prostszego i szczęśliwszego życia
Poznaj korzyści płynące z minimalistycznego stylu życia i odkryj praktyczne wskazówki, jak je wprowadzić do swojego codziennego życia.
Sklep spożywczy jako szansa na rozwijanie umiejętności miękkich
Sklep spożywczy jako szansa na rozwijanie umiejętności miękkich
Przedstawiamy kilka aspektów pracy w sklepie spożywczym, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności miękkich.
Ostatnie wpisy
Polecamy