Czy istnieją skuteczne zabiegi na rozstępy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozstępy stanowią zmorę wielu kobiet. Te charakterystyczne wrzecionowate pasma stają się nierzadko źródłem ich kompleksów i sprawiają, że często ukrywają się za obszernymi ubraniami. Czy istnieją zatem skuteczne metody na pozbycie się rozstępów?

Wrzecionowate pasma, które pojawiają się najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach czy piersiach to efekt nadmiernego rozciągnięcia skóry. Dzieje się tak wskutek gwałtownego przybrania na wadze, zmian hormonalnych czy zmieniającej się sylwetki w okresie dojrzewania. Skóra nie nadąża z produkcją włókien kolagenowych, a te istniejące ulegają osłabieniu i rozerwaniu. Efektem są nieestetyczne, wrzecionowate pasma, czyli rozstępy. Medycyna estetyczna ma jednak kilka sposobów na to, by zmniejszyć ich widoczność!

Alma Harmony XL PRO IPIXEL

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest terapia za pomocą Alma Harmony. Metoda wykorzystuje wiązkę światła, która pozostawia po sobie mikrouszkodzenia skóry i w ten sposób wywołuje stan zapalny. W ten sposób zmusza organizm do rozpoczęcia procesów naprawczych, czyli produkcji kolagenu oraz elastyny. Odradzająca się nowa skóra jest gładsza i jędrniejsza, a rozstępy wyraźnie zmniejszone.

Trzeba mieć na uwadze, że u każdego pacjenta efekt będzie inny, bowiem wiele zależy tu od stopnia zaawansowania rozstępów. Co ważne, liczba zabiegów dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb oraz rezultatów jakie chcesz osiągnąć.

https://www.instagram.com/p/CF94pz4FxPX/

Mezoterapia

Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć w miejscu, w którym powstały rozstępy, a następnie podaniu substancji odżywczo-regeneracyjnych. O ich wyborze decyduje lekarz, który dopasowuje je indywidualnie do potrzeb oraz efektów jakie chce uzyskać pacjent.

Zadaniem mezoterapii jest zainicjowanie procesów naprawczych skóry. Poprzez nakłuwanie, podobnie jak w przypadku lasera, dochodzi do powstawania kontrolowanych stanów zapalnych. Te ostatnie pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych, a substancje odżywcze wspomagają i przyspieszają te procesy. Dzięki temu skóra odradza się zdrowsza, a blizny i rozstępy zaczynają zanikać. Chcąc osiągnąć możliwie najlepsze efekty, warto wykonać serię zabiegów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów wybierać wygodną odzież?
Z jakich materiałów wybierać wygodną odzież?
Komfort jest niezwykle ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę, kupując ubrania. Niewygodna odzież potrafi zepsuć cały dzień i odebrać przyjemność z małych rzeczy.
Jakie są różne rodzaje karm dla psów?
Jakie są różne rodzaje karm dla psów?
Istnieje wiele różnych rodzajów karmy dla psów, które są dostępne na rynku.
Dlaczego chrapiemy?
Dlaczego chrapiemy?
Według danych statystycznych co trzecia osoba na planecie chrapie w czasie spoczynku nocnego.
Ostatnie wpisy
Polecamy