Czy istnieją skuteczne zabiegi na rozstępy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozstępy stanowią zmorę wielu kobiet. Te charakterystyczne wrzecionowate pasma stają się nierzadko źródłem ich kompleksów i sprawiają, że często ukrywają się za obszernymi ubraniami. Czy istnieją zatem skuteczne metody na pozbycie się rozstępów?

Wrzecionowate pasma, które pojawiają się najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach czy piersiach to efekt nadmiernego rozciągnięcia skóry. Dzieje się tak wskutek gwałtownego przybrania na wadze, zmian hormonalnych czy zmieniającej się sylwetki w okresie dojrzewania. Skóra nie nadąża z produkcją włókien kolagenowych, a te istniejące ulegają osłabieniu i rozerwaniu. Efektem są nieestetyczne, wrzecionowate pasma, czyli rozstępy. Medycyna estetyczna ma jednak kilka sposobów na to, by zmniejszyć ich widoczność!

Alma Harmony XL PRO IPIXEL

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest terapia za pomocą Alma Harmony. Metoda wykorzystuje wiązkę światła, która pozostawia po sobie mikrouszkodzenia skóry i w ten sposób wywołuje stan zapalny. W ten sposób zmusza organizm do rozpoczęcia procesów naprawczych, czyli produkcji kolagenu oraz elastyny. Odradzająca się nowa skóra jest gładsza i jędrniejsza, a rozstępy wyraźnie zmniejszone.

Trzeba mieć na uwadze, że u każdego pacjenta efekt będzie inny, bowiem wiele zależy tu od stopnia zaawansowania rozstępów. Co ważne, liczba zabiegów dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb oraz rezultatów jakie chcesz osiągnąć.

https://www.instagram.com/p/CF94pz4FxPX/

Mezoterapia

Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć w miejscu, w którym powstały rozstępy, a następnie podaniu substancji odżywczo-regeneracyjnych. O ich wyborze decyduje lekarz, który dopasowuje je indywidualnie do potrzeb oraz efektów jakie chce uzyskać pacjent.

Zadaniem mezoterapii jest zainicjowanie procesów naprawczych skóry. Poprzez nakłuwanie, podobnie jak w przypadku lasera, dochodzi do powstawania kontrolowanych stanów zapalnych. Te ostatnie pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych, a substancje odżywcze wspomagają i przyspieszają te procesy. Dzięki temu skóra odradza się zdrowsza, a blizny i rozstępy zaczynają zanikać. Chcąc osiągnąć możliwie najlepsze efekty, warto wykonać serię zabiegów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prowadzenie ksiąg handlowych wpływa na rozwój twojego biznesu?
Jak prowadzenie ksiąg handlowych wpływa na rozwój twojego biznesu?
Zrozumieć jak efektywne prowadzenie ksiąg handlowych pomaga w rozwoju Twojej firmy - od stosowania odpowiednich strategii finansowych do wyboru inwestycji.
Dlaczego warto zainwestować w odzież do karmienia piersią?
Dlaczego warto zainwestować w odzież do karmienia piersią?
Wygodna i stylowa odzież do karmienia piersią - perfekcyjne rozwiązanie dla nowych mam. Ciesz się macierzyństwem w pełni komfortowych ubraniach!
Jak skuteczna reklama na zewnątrz wpływa na wzrost popularności marki
Jak skuteczna reklama na zewnątrz wpływa na wzrost popularności marki
Przyjrzyj się uważnie, jak odpowiednio zaplanowana i zastosowana reklama zewnętrzna może podnieść rozpoznawalność Twojej marki i wpłynąć na jej popularność.
Ostatnie wpisy
Polecamy