3 skuteczne zabiegi na modelowanie sylwetki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta i ćwiczenia to podstawa szczupłej, zdrowej sylwetki. Jednak czasem marzy nam się, aby choć trochę przyspieszyć mozolny proces odchudzania. Czy są zabiegi, które mogą w tym pomóc?

Jeżeli chcesz schudnąć bez efektu jojo, ujędrnić ciało, poprawić swój wygląd i zdrowie, to dobrym połączeniem będzie zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Czasem jednak cellulit, fałdki oraz nadprogramowe kilogramy, mimo twoich wysiłków nie chcą zniknąć. To bardzo frustrujące i zniechęcające, dlatego najczęściej kończy się na porzuceniu planów o szczupłej, zadbanej sylwetce. Na szczęście istnieją zabiegi, które mogą wspomóc twój proces odchudzania i dodać ci odrobiny motywacji do dalszych działań.

Endermologia

To idealny zabieg dla kobiet, które borykają się z uciążliwym cellulitem, obwisłą skórą, opuchlizną, albo pragną nieco wymodelować sylwetkę. Stanowi on rodzaj masażu mechaniczno-próżniowego, który pobudza krążenie i likwiduje zastoje limfatyczne. Te ostatnie są skutkiem nierównomiernie rozłożonych komórek tłuszczowych, które uciskają naczynia krwionośnie oraz limfatyczne i prowadzą do obrzęków. Co więcej, zalegające komórki tłuszczowe namnażają się i powodują powstawanie charakterystycznych grudek, które widać na udach i pośladkach.

Zabieg endermologii może powstrzymać rozwój nowych komórek tłuszczowych, ale także pomóc pozbyć się tych istniejących. Oprócz tego, pobudza metabolizm oraz stymuluje organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu szybciej pozbywasz się z organizmu toksyn i tłuszczu, skóra staje się jędrna i elastyczna, a pośladki uniesione.

Liposukcja ultradźwiękowa

To nieinwazyjny zabieg polegający na wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Liposukcję ultradźwiękową wykonuje się miejscowo przy pomocy specjalnej głowicy oraz żelu, który wspomaga rozchodzenie się fal. Te rozbijają komórki tłuszczowe na wolne kwasy tłuszczowe, które zostają zmetabolizowane i usunięte z organizmu przez układ limfatyczny.

Liposukcja ultradźwiękowa przynosi zadowalające efekty w postaci zmniejszenia obwodów ciała. Pojawiają się one po wykonaniu serii zabiegów na brzuch, uda czy pośladki.

Kriolipoliza

Zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi, a następnie są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. To nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając mięśni, skóry czy nerwów. Kriolipolizę wykonuje się w ramach trzech zabiegów, z każdym kolejnym obniżając temperaturę.

Efekty kriolipolizy to znaczny ubytek tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie obwodów. Stanowi idealny zabieg dla pań, które chcą stracić kilka centymetrów z brzucha, ud, pośladków czy pozbyć się boczków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lipotransfer – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Lipotransfer – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Lipotransfer, znany również jako lipofilling, to innowacyjny zabieg estetyczny, który zdobywa coraz większą popularność.
Jak profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy mogą uratować życie
Jak profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy mogą uratować życie
Dowiedz się, jak profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy mogą stać się kluczem do ocalenia życia. Poznaj techniki, które mogą zrobić różnicę w kryzysowych sytuacjach.
Jakie są różne rodzaje karm dla psów?
Jakie są różne rodzaje karm dla psów?
Istnieje wiele różnych rodzajów karmy dla psów, które są dostępne na rynku.
Ostatnie wpisy
Polecamy