Z jakich materiałów wybierać wygodną odzież?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort jest niezwykle ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę, kupując ubrania. Niewygodna odzież potrafi zepsuć cały dzień i odebrać przyjemność z małych rzeczy. Ubrania wykonane z nieodpowiednich tkanin mogą być bardzo niekomfortowe w noszeniu, drażnić skórę, wpijać się w ciało i krępować ruchy. Podpowiadamy, jakie materiały wybierać do swojej szafy, by zawsze czuć się dobrze w swoich ciuchach.  

Bawełna

Najbardziej polecanym materiałem jest zawsze bawełna. Rzeczywiście, naturalny surowiec jest ogromnym plusem wielu ubrań. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze i pozwala skórze na przeprowadzanie termoregulacji. Nie każda bawełna jest jednak taka sama. Zdarzają się tkaniny bawełniane bardzo niskiej jakości, które nadal nie są tak wygodne jak wysokiej klasy bawełna. Dresy damskie, które powinny być jak najbardziej wygodne i przepuszczalne, powinny być wykonane właśnie z dobrej jakości tkaniny bawełnianej, na przykład dżerseju lub dzianiny pętelkowej.

Bawełniane mogą być też ubrania bardziej eleganckie, jak na przykład koszule damskie i bluzki damskie. Większość tego typu ubrań jest wykonana z włókien syntetycznych, jak na przykład poliester lub akryl. Tworzą one na skórze efekty szklarni, nie przepuszczając powietrza i nie pochłaniając wilgoci, co może prowadzić do poważnych problemów skórnych.

Wiskoza

Ten materiał jest połączeniem włókien naturalnych z bawełny oraz poliestru. Wiskoza jest tkaniną bardzo dobrze przepuszczalną, przez co jest często wykorzystywana przy produkcji ubrań letnich. Dzięki domieszce tworzyw sztucznych wiskoza jest nieco elastyczna, dlatego ciuchy z niej uszyte nosi się bardzo wygodnie. Jest to tkanina dość cienka, przewiewna i bardzo ładnie się układa, dlatego często wybierana jest na letnie sukienki, ale także suknie wieczorowe.

Jedwab i satyna

Jednym z najbardziej wygodnych materiałów naturalnych jest jedwab. Stworzona z przędzy jedwabników tkanina jest jedną z najdroższych na świecie, jednak cena idzie tu w parze z jakością. Poza bardzo estetycznym wyglądem, pięknym połyskiem i gładką fakturą, jedwab jest też bardzo przepuszczalny i wykazuje właściwości termoregulacyjne. Z jedwabiu często szyte są piżamy i koszule nocne, co najlepiej świadczy o tym, jak wygodne są ubrania jedwabne.

Jedyną wadą jedwabiu jest to, że nie jest od wegański. Jedwabniki na farmach nie są zawsze traktowane w sposób etyczny, przez co wiele osób rezygnuje z kupowania takich ubrań. Alternatywą dla jedwabnych tkanin jest satyna bawełniana, która jest wegańskim zamiennikiem.

Fot.: Marcus Loke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lekarz medycyny sportowej – Kluczowy specjalista dla zdrowia i wydajności sportowców
Lekarz medycyny sportowej – Kluczowy specjalista dla zdrowia i wydajności sportowców
Lekarz medycyny sportowej to wyspecjalizowany lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem urazom oraz chorobom związanym ze sportem i aktywnością fizyczną. Ich rola jest niezwykle istotna dla zdrowia, kondycji i wydajności sportowców. W tym artykule przyjrzymy się bliżej roli lekarza medycyny sportowej, zakresowi specjalizacji oraz dostępnym procedurom i technikom stosowanym w tej dziedzinie.
Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?
Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?
Regularne wizyty u dentysty to nie tylko korzyść dla zdrowia jamy ustnej, ale również dla całego organizmu. Niezależnie od wieku, każdy powinien regularnie odwiedzać dentystę w celu zapobiegania chorobom i utrzymania zdrowych zębów.
Audyt finansowy – jak profesjonalne usługi mogą wspomóc twoją firmę
Audyt finansowy – jak profesjonalne usługi mogą wspomóc twoją firmę
Artykuł eksploruje znaczenie audytu finansowego dla biznesu, pokazując, jak profesjonalne usługi audytowe mogą pomóc w rozwoju i stabilności Twojej firmy.
Ostatnie wpisy
Polecamy